|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
ВАТ "Одеський завод поршневих кiлець" створено в процесi приватизацiї державного пiдприємства - Одеського завода поршневих кiлець згiдно з Указом Президента України вiд 26.11.94 р. № 699/94.
Iсторiя ВАТ ОЗПК починається з 23 сiчня 1925 року, тобто з моменту створення Одеського заводу "Червоний профiнтер", створеного на базi артiлi "КОМБОРБЕЗ", який випускав пароводяну арматуру.
ВАТ ОЗПК є спецiалiзованим пiдприємством по виробництву поршневих кiлець до тракторних та комбайнових дизельних двигунiв внутрiшнього згорання.
За останнi роки здiйснена модернiзацiя технологiчного обладнання. Разом з Iнститутом чорної металургiї НАН України та Днiпропетровським дочiрнiм пiдприємством "ОЗПК-ДНIПР" розроблюються та втiлюються новi технологiчнi процеси, силами власного технiчного вiддiлу - новi види кiлець та технологiї їх виготовлення.
Першими в Українi на заводi налагодженi випуск компресiйних кiлець iз стального проката (замiсть чавуну); втiлили технологiю нанесення зносостiйкого хромового покриття составом нiмецької фiрми "АТОТЕСН"; маслос'ємнi поршневi кiльца почали обробляти шляхом iоно-плазменого напилення нiтрiдом молiбдена.
Сьогоднi ВАТ ОЗПК виробляє бiльш нiж 85 типорозмiрiв та конструкцiй поршневих кiлець дiаметром вiд 30 до 130 мм. Виробляються комплекти поршневих кiлець до двигунiв автомобiлей "КамАЗ", "ГАЗ", "КрАЗ", "МАЗ", "Москвич-412", "ВАЗ", мотоциклiв "IЖ", "ЯВА", а також поршневi кiльця до рiзних компресорiв та ущiльнювальнi кiльця.
Нещодавно на заводi розробили та засвоїли виробництво кiлець для автомобiля "TATRA" та автобуса "IKARUS", закiнчується засвоєння виробництва кiлець для автобусiв "RABA MAN" та комбайнiв "DOMINATOR" та "John Deer". У планах на майбутнє - виробництво кiлець для легкових автомобiлей та вантажiвок iмпортного виробництва.
40% продукцiї ВАТ ОЗПК експортується в Росiю, Беларусь, В'єтнам та в iншi країни.
Уся продукцiя заводу сертифiкована, вiдзначена дипломом вища проба "European Quality".
В 2000 р. за випуск високоякiсної продукцiї завод отримав Диплом лауреата Мiжнародного вiдкритого рейтингу популярностi та якостi товарiв та послуг "Золота Фортуна". В сiчнi 2001 р. пiдприємство було нагороджено Орденом Пошани Мiжнародної Кадрової Академiї, а його генеральний директор Ю.М. Голованов - медаллю МКА "За ефективне управлiння".
У 2004 р. ВАТ ОЗПК стало лауреатом Всеукраїнського конкурсу якостi продукцiї "100 найкращих товарiв України - 2004" в номiнацiї промисловi товари для населення.
Важливих подiї розвитку (в тому числi злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл) в звiтному роцi не вiдбувалось. |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
ВАТ ОЗПК складається з таких структурних пiдроздiлiв:
- апарат управлiння - ген. директор;
- бухгалтерiя;
- канцелярiя;
- бюро з кадрiв;
- служба з пiдготовки виробництва;
- вiддiл технiчного контролю;
- технiчний вiддiл;
- заготiвельна дiльниця;
- виробничий цех;
- господарська служба;
- дiльниця хромування поршневих кiлець;
- дiльниця пакування готової продукцiї;
- пункт охорони здоров"я
- транспортна дiльниця;
- електросилова дiльниця;
- ремонтно-механiчна дiльниця;
- бюро гальванопокриття та екологiї.
Змiни в органiзацiйнiй структурi товариства в звiтному роцi вiдбулись в зв"язку iз скороченням чисельностi працiвникiв та для оптимiзацiї виробничого процесу.
ДП "ОЗПК-Днiпро" створено Загальними зборами акцiонерiв ВАТ ОЗПК вiд 3 березня 1999 р. ДП зареєстровано рiшенням виконкому Жовтневої райради м. Днiпропетровська вiд 20 серпня 1999 р. Дочiрне пiдприємство "ОЗПК-Днiпро" створено з метою:
- постачання сталевої стрiчкi заводу для виробництва компресiйних поршневих кiлець
- проведення науково-дослiдних робiт по створенню лiнiї для термообробки сталевої стрiчки
- реалiзацiї продукцiї заводу в схiдних регiонах України.
Товариство фiлiй та представницв не має.
Змiн органiзацiйної структури в звiтному роцi не вiдбувалось. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб до товариства не надходило. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Основнi засоби у фiнансовiй звiтностi вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку, встановлення, спорудження i виготовлення, з урахуванням сум декiлькох обов'язкових дооцiнок, якi були проведенi за рiшеннями Кабiнету Мiнiстрiв України у зв'язку з iнфляцiєю, починаючи з 1992 року.
Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з українським податковим законодавством. Запаси включають сировину та матерiали, придбанi напiвфабрикати, паливо, запаснi частини, незавершене виробництво, тару, готову продукцiю, МШП на складi. Запаси облiковуються за собiвартiстю, яка включає витрати на придбання, доставку та переробку, або за чистою вартiстю реалiзацiї, якщо вона менше нiж собiвартiсть. |
Текст аудиторського висновку |
Висновок незалежного аудитора
Акцiонерам вiдкритого акцiонерного товариства "Одеський завод поршневих кiлець" Висновок щодо фiнансових звiтiв вiдкритого акцiонерного товариства "Одеський завод поршневих кiлець"
1. Вступний параграф
Фiрмою "Трансаудит" у виглядi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю (код за ЄДРПОУ 23865010, вул. Гоголя 14 офiс 17, м. Одеса, 65082, тел. 0661-370872, електронна адреса tau@te.net.ua, свiдоцтво про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi за N 1463 видано вiдповiдно до рiшення Аудиторської палати України вiд 26.01. 2001 р. N 98 та чинне до 30.11. 2015 р.) на пiдставi договору вiд 09.02. 2011 р. № 1162 виконано аудит фiнансових звiтiв вiдкритого акцiонерного товариства "Одеський завод поршневих кiлець" (код за ЄДРПОУ 00235878, вул. Желябова 4, м. Одеса, 65033 тел. (8-0482) 34-24-86 E-mail kaozpk@mail.css.od.ua ; основнi види дiяльностi: виробництво механiчних передач загального машинобудiвельного призначення, чисельнiсть працiвникiв на дату складання звiтiв - 141 , що включають Баланс станом на 31.12. 2010 р., Звiт про фiнансовi результати за 2010 р., Звiт про рух грошових коштiв за 2010 р., Звiт про власний капiтал за 2010 р. та Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2010 р. з метою визначення повноти, достовiрностi та вiдповiдностi нормам чинного законодавства.
Концептуальною основою для складання фiнансових звiтiв товариства була облiкова полiтика (вiдповiдно до вимог статтi 1 Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" та МСБО 8 "Облiковi полiтики, змiни в облiкових полiтиках та помилки"), як сукупнiсть принципiв, методiв i процедур, що використовуються товариством в поточному облiку та для складання i подання фiнансової звiтностi. Вона була визначена наказом по товариству вiд 27.09. 2000 р. № 1 та протягом 2000-2010 рр. залишалась незмiнною.
2. Документацiя, що була предметом аудиту
- установчi документи,
- вибрана органiзацiйно-розпорядча документацiя,
- вибрана договiрна документацiя,
- первиннi облiковi та фiнансовi документи,
- облiковi реєстри,
- банкiвськi витяги та касова книга,
- реєстри синтетичного облiку,
- безпосередньо фiнансовi звiти.
3. Вiдповiдальнiсть
Керiвнi посадовi особи товариства несуть вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне вiдображення iнформацiї в фiнансових звiтах згiдно з прийнятою концептуальною основою.
Ця вiдповiдальнiсть стосується розробки, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного вiдображення даних в фiнансових звiтах, що вони не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилок; вибору та застосування вiдповiдної облiкової полiтики; подання облiкових оцiнок, якi вiдповiдають тим чи iншим обставинам
Вiдповiдальнiсть аудитора поширюється на його думку щодо фiнансових звiтiв на основi аудиторської перевiрки.
Аудит було виконано вiдповiдно до вимог Законiв України "Про господарськi товариства", "Про акцiонернi товариства", "Про цiннi папери та фондовий ринок", "Про аудиторську дiяльнiсть" та "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням ДКЦПФРУ вiд 19.12. 2006 р. N 1528 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.01. 2007 р. за N 53/13320 та Мiжнародних стандартiв аудиту 700 "Висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фiнансових звiтiв загального призначення", 701 "Модифiкацiя висновку незалежного аудитора", 720 "Iнша iнформацiя в документах, що мiстять перевiренi фiнансовi звiти", 800 "Аудиторський висновок при виконаннi завдань спецiального призначення". Зазначеними стандартами вiд аудитора вимагається дотримання етичних вимог, а також планування i здiйснення аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
4. Особливостi виконання аудиту
Аудит, а вiдповiдно його планування та виконання аудиторських процедур, були спрямованi на отримання розумних пiдтверджень (аудиторських доказiв) щодо вiдповiдностi фiнансової звiтностi вимогам чинних нормативно-правових актiв та вiдсутностi у нiй суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилок.
Для цього пiд час аудиту було виконано дослiдження шляхом тестування доказiв на об'рунтування сум та iнформацiї, розкритих у фiнансовiй звiтностi, а також зроблено оцiнку вiдповiдностi застосованих принципiв облiку чинним протягом звiтного року законодавчим та нормативним вимогам щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi. Крiм того, шляхом тестування також здiйснено оцiнку коректностi даних звiтностi з точки зору оподаткування. Втiм, до завдань аудитора не входило висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю товариства.
Аудит робився суцiльно (балансовi рахунки каси та рахунку в банку) та вибiрково (iншi балансовi рахунки) з використанням методологiї документальної перевiрки, спiвставлення й оцiнки.
Можна стверджувати, що виконана перевiрка забезпечує розумну основу для аудиторського висновку.
Загальна кiлькiсть помилок, виявлених аудитором, не є iстотною. Вiдповiдно до вимог Мiжнародного стандарту аудиту N 320 "Суттєвiсть в аудитi" аудитор вважає, що ймовiрнiсть, що пропущенi помилки разом iз знайденими можуть перевищити розмiр суттєвостi, тобто межу, за якою споживачi фiнансової звiтностi товариства прийматимуть неадекватнi їй висновки, є незначною (не бiльше-45 тис. грн.).
5. Аудиторська думка (висновок) щодо фiнансових звiтiв в цiлому
В наданих до аудиту фiнансових звiтах дотриманi встановленi чинним законодавством України та прийнятою в 2010 р. (вельми застарiлою) облiковою полiтикою вимоги. Проте мались певнi обмеження обсягу аудиторської роботи, зокрема, доцiльно було iнформацiю про нерухомiсть, що її надано в оренду, вiдображати в рядках 55-57 балансу та вiдповiдних облiкових рахунках, нараховувати резерв на оплату вiдпусток тощо. Але ж таки вплив можливих коригувань при наявностi вiдповiдних даних обмежень (невiдповiдностей) є незначним та не матиме наслiдком перекручення загального фiнансового стану, а отже думка є умовно-позитивною. Звiти є об'єктивними в усiх вiдношеннях, вiдображають в усiх суттєвих аспектах iнформацiю згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi, реально, точно та повно репрезентують фiнансовий стан на дату їх складання. Прикiнцевi залишки на облiкових рахунках та фiнансовi результати звiтного року, зокрема, прикiнцева валюта балансу 31646 тис. грн., чистий дохiд 10742 тис. грн., чистий прибуток 197 тис. грн., що їх вiдображено в фiнансовiй звiтностi, пiдтверджуються.
6. Змiстовна частина висновку
6.1. Початковi залишки
Аудиторську перевiрку фiнансової звiтностi за 2009 р. здiйснено фiрмою "Трансаудит" (висновок вiд 24.04. 2010 р.), якою пiдтверджено правильнiсть прикiнцевих залишкiв по рахункам товариства. Це дає можливiсть вiдповiдно до норм Мiжнародного стандарту аудиту № 510 "Перше завдання - залишки на початок перiоду" обмежитись встановленням їх тотожностi початковим залишкам по рахунках звiтностi за 2010 р. Така тотожнiсть має мiсце, що є доказом правильностi початкових залишкiв.
6.2. Думка щодо стану бухгалтерського облiку
Товариством провадився бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральному вимiрi та в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємопов'язаного їх вiдображення. Пiдставою для бухгалтерського облiку господарських операцiй були виключно документи; всю iнформацiю, що зафiксовано в них, систематизовано на рахунках бухгалтерського облiку шляхом подвiйного запису. Стан первинних документiв та облiкових реєстрiв добрий. Отже, є аналiтична база для забезпечення детальних даних для прийняття управлiнських рiшень та формування фiнансової, податкової та статистичної звiтностi.
Складання i надавання користувачам фiнансової звiтностi робилось своєчасно. Звiтнiсть складена в нацiональнiй валютi України - гривнi, при цьому данi в звiтностi наведенi iз заокругленням до цiлих тисяч гривень.
Показники в звiтних формах товариства узгодженi вiдповiдно до Методичних рекомендацiй з перевiрки порiвнянностi фiнансових звiтiв, затверджених наказом МФУ вiд 22.12.2008 р. N 1524 зi змiнами, внесеними наказами Мiнфiну вiд 29.12. 2009 р. N 1572, вiд 15.02.2010 р. № 72 та 12.01. 2011 р. № 10.
Вбачається висновок: бухгалтерський облiк та фiнансова звiтнiсть товариства були повними, вiдповiдали приписам Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", чинним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку, встановленiй товариством облiковiй полiтицi.
6.3. Думка щодо розкриття iнформацiї за видами активiв
6.3.1. Проведений аудит дає об'рунтовану пiдставу для висловлення думки: класифiкацiя та оцiнка всiх видiв активiв, тобто ресурсiв, контрольованих товариством в результатi минулих подiй, використання котрих, як очiкується, призведе до отримання економiчних вигод у майбутньому, зробленi в бухгалтерському облiку i звiтностi достовiрно. Вiдповiдну iнформацiю розкрито згiдно вимог пп. 53-59 Концептуальної основи складання та подання фiнансових звiтiв Ради КМСБО. Так, вбачається, що:
6.3.2. В товариства не малось нематерiальних активiв.
6.3.3. В рядку 020 правильно вiдображено сальдо незавершеного будiвництва - придбаних, проте не введенi в експлуатацiю основних засобiв вартiстю 198 тис. грн. (дебет рахунку 15), а саме:
Назва: Вартiсть, грн.
Котел ВК-32 91468,67
Термопласт автоматичний 91666,67
Iнше обладнання 14864,66
6.3.4. За даними фiнансової звiтностi станом на 31.12. 2010 р. на балансi лiчились такi основнi засоби:
Рахунок Сальдо по Дт на 01.01.2010 р. (грн.) (первiсна вартiсть); Сальдо по Дт на 31.12.2010 р. (грн.) (первiсна вартiсть)
Номер Назва
10 Основнi засоби
101 Земельнi дiлянки
103 Будинки та споруди 11726403; 11513702
104 Машини та обладнання 13246720; 13267268
105 Транспортнi засоби 514819; 424866
106 Iнструменти, прилади та iнвентар 1663991; 1648206
109 Iншi основнi засоби 770877; 720797
11 Iншi необоротнi матерiальнi активи
112 Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи
117 Iншi необоротнi матерiальнi активи
Сума накопиченої амортизацiї основних засобiв станом на 31.12.2010 р. склала 20710351 грн., залишкова вартiсть 6864488 грн. Накопичена амортизацiя дорiвнювала 75,1 % первiсної вартостi основних засобiв.
З урахуванням очiкуваного способу отримання економiчних вигод вiд використання застосовувалися методи нарахування амортизацiї основних засобiв, запровадженi податковим законодавством. Протягом звiтного перiоду методи нарахування не змiнювались. Частину основних засобiв було надано в оренду.
Рiчну нвентаризацiю основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв здiйснено станом на "31.12. 2010 р. за наказом "Про проведення рiчної iнвентаризацiї" вiд 09.12. 2010 р. № 203. Жодних розбiжностей не виявлено.
Вбачається, що данi фiнансової звiтностi вiдповiдають даним первинних документiв та облiкових реєстрiв основних засобiв. Склад основних засобiв, достовiрнiсть i повнота їх оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї по них вiдповiдають вимогам МСБО 16 "Основнi засоби" та облiковiй полiтицi товариства.
6.3.5. . Фiнансових iнвестицiй, а також iнших необоротних активiв не малось
6.3.6. Iнших необiгових активiв не малось
6.3.7. Визнання первiсної оцiнки та оцiнка запасiв станом в звiтному роцi здiйснювалося вiдповiдно до МСБО 2 "Запаси". Надходження запасiв провадилось за їх первiсною вартiстю в розрiзi класифiкацiйних груп. Зокрема, первiсна власнiсть придбаних за плату запасiв складалась з цiни постачальника, витрат на заготiвлю, вантажно-розвантажувальнi роботи та iнших витрат, пов'язаних з придбанням та доведенням до стану придатностi для використання. Облiк вiдпуску запасiв у виробництво провадився методом iдентифiкацiйної собiвартостi.
Станом на 31.12. 2010 р. сальдо запасiв мало такий вигляд в розрiзi класифiкацiйних груп
Група Номер рахунка На кiнець року,
(субрахунка) тис. грн.
1) Виробничi запаси
- сировина та матерiали; 201 1246
- паливо; 203 5
- запаснi частини; 207, 209 38
- поточнi бiологiчнi активи 261
- малоцiннi та швидкозношувальнi предмети. 220 551
3) Незавершене виробництво 231 957
4) Готова продукцiя 26 6015
5) Товари 28 22
РАЗОМ 8834
6.3.8. Дебiторську заборгованiсть оцiнено в балансi реально, простроченої немає, резерву сумнiвних боргiв немає. Вся дебiторська заборгованiсть складає 30,0% загального обсягу обiгових коштiв та мала термiн непогашення до 90 днiв..
Пiдтверджується достовiрнiсть розмiру заборгованостi, а також повнота розкриття iнформацiї про неї вiдповiдно до пп. 19-20 МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка".
6.3.9. Мається вiдповiднiсть наявних грошових коштiв товариства сумам вiдображеними в складi оборотних активiв у фiнансовiй звiтностi. Загальний прикiнцевий залишок грошових коштiв - 7672 тис. грн. (з них 7651 тис. грн. в iноземнiй валютi) пiдтверджується даними касової книги, банкiвськими витягами та актами узгодження з банками, а також зведеними даними в формах 3 та 5.
Середньомiсячна кiлькiсть касових документiв: прибуткових 58 та видаткових 156.
6.3.10. Розкрито iнформацiю про iншi обiговi активи (рядок 250 балансу) - 703 тис. грн.
6.3.11. Витрат майбутнiх перiодiв не малось.
6.4. Думка щодо розкриття iнформацiї про зобов'язання
6.4.1. Iнформацiя про зобов'язання, тобто теперiшню заборгованiсть товариства, яка виникла внаслiдок минулих подiй i погашення якої, за очiкуванням, спричинить вибуття ресурсiв, котрi втiлюють в собi майбутнi економiчнi вигоди, розкрита вiдповiдно до положень пп. 60-64 Концептуальної основи складання та подання фiнансових звiтiв за МСБО.
6.4.2. Протягом року товариство не формувало жодних забезпечень наступних витрат i платежiв.
6.4.3. В товариства не малось довгострокових зобов'язань.
6.4.4. Були реальними, легальними та чинними обсяги поточних зобов'язань у фiнансовiй звiтностi товариства, тобто зобов'язань, що будуть погашенi протягом операцiйного циклу або мають бути погашеними протягом 2011 р. Облiк та оцiнка зобов'язань провадяться у вiдповiдностi з вимогами МСБО 37 "Забезпечення, непередбаченi зобов'язання та непередбаченi активи". Їх склад такий:
Номер рахунку у головнiй книзi Опис або призначення рахунку; Сальдо на 31.12. 2009 р., грн.
631 Розрахунки з вiтчизняними постачальниками; 83064,84
36111 Розрахунки з вiтчизняними покупцями (готова продукцiя); 15709,75
36112 Розрахунки з вiтчизняними покупцями (матерiали); 26166,74
362 Розрахунки з iноземними покупцями; 94815,79
372 Розрахунки з пiдзвiтними особами; 3162,17
6610 Розрахунки за заробiтною платою; 105820,35
671 Розрахунки за нарахованими дивiдендами; 103592,29
6.5. Думка щодо розкриття iнформацiї про власний капiтал
6.5.1. Здiйснений аудит дає об'рунтовану пiдставу для висловлення думки: iнформацiю формування та розмiр власного капiталу, тобто залишкової частки в активах товариства пiсля вирахування всiх його зобов'язань, розкрито за приписами пп. 65-68 Концептуальної основи складання та подання фiнансових звiтiв Ради КМСБО, достовiрно та справедливо. Складовi власного капiталу (усього 31213 тис. грн.)
вiдображений в аналiтичному облiку до рахунку 40 статутний капiтал, заявлена та сплачена сума котрого становить 2246196,25 грн.,
резервний капiтал - 603396,69 грн.
нерозподiлений прибуток (дебет рахунку 442) - 28363838,21 грн.
6.5.2. Дотримується вимога частини 4 статтi 24 Закону України "Про господарськi товариства": обсяг статутного капiталу - 2246 тис. грн. бiльше суми, еквiвалентної 1250 мiнiмальним заробiтним платам за ставкою мiнiмальної заробiтної плати, що вона дiяла на дату створення акцiонерного товариства, а саме (1250 o 0,015 = 18,75 тис. грн.).
6.5.3. Заявлений товариством статутний капiтал сплачено в повному обсязi в встановленi законодавством термiни. Неоплаченого або вилученого капiталу немає. Привiлейованих акцiй, акцiй на пред'явника та облiгацiй товариством не випускалось.. Форма iснування цiнних паперiв - документарна.
6.5.4. Протягом звiтного року товариство не робило дiй щодо випуску та розмiщення iпотечних облiгацiй, розмiщення проспекту емiсiї iпотечних облiгацiй, не здiйснювало iпотечного покриття iпотечних облiгацiй
6.6. Думка щодо вартостi чистих активiв
Дотримуються вимоги частини 3 статтi 155 ЦКУ: станом на дату подання фiнансової звiтностi вартiсть чистих активiв (рядок 380 - 31213 тис. грн.) бiльше статутного капiталу (рядок 300 - 2246 тис. грн.).
6.7. Думка щодо результатiв фiнансово-господарської дiяльностi
6.7.1. Виконаний аудит дає об'рунтовану пiдставу для висловлення думки щодо справедливостi та достовiрностi вiдображених результатiв фiнансово-господарської дiяльностi товариства.
6.7.2. Вiдображення доходiв в бухгалтерському облiку здiйснюється вiдповiдно до приписiв МСБО 18 "Доходи". Аудитом пiдтверджується, що данi стосовно доходу, наведенi в фiнансовiй звiтностi, вiдповiдають записам в первинних документах та облiкових реєстрах. Тому достовiрними є значення доходу (виручки) вiд реалiзацiї (товарiв, робiт, послуг) - 13013 тис. грн. та iнших операцiйних доходiв - 111 тис. грн.
6.7.3. За результатами аудиту встановлено, що данi стосовно витрат, наведенi в фiнансовiй звiтностi, вiдповiдають записам в первинних документах та облiкових реєстрах. В структурi операцiйних витрат переважають адмiнiстративнi (89,2%)
6.8. Думка щодо фiнансового стану
Аналiз показникiв фiнансового стану наведено нижче, при цьому показники лiквiдностi та платоспроможностi обчислено станом на 31.12. 2010 р. (i порiвняно станом на 31.12. 2009 р.), а показники рентабельностi - за 2010 р. (та порiвняно за 2009 р.)
Показники та формули їх розрахунку
1.Коефiцiєнти лiквiдностi:
1.1. Поточної (загальної) лiквiдностi або покриття
Пiдсумок II роздiлу активу + рядок 270
К1.1= -------------------------------------------------
IV роздiл пасиву + рядок 630
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 56,77
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 70,04
Оптимальне значення бiльше2,0
1.2. Термiнової або швидкої лiквiдностi
Подсумок II роздiлу активу - рядки 100-140 + рядок 270
К1.2= ----------------------------------------------
Пiдсумок IV роздiлу пасиву + рядок 630
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 36,37
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 29,00
Оптимальне значення 1,0-2,0
1.3. Абсолютної або критичної лiквiдностi
Грошовi кошти (коди рядкiв 230-240)
К1.3= ------------------------------------------------
Пiдсумок IV роздiлу пасиву
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 17,72
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 21,15
Оптимальне значення 0,25 - 0,5
2. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi або фiнансування
( покриття зобов'язань власним капiталом)
II + III + IV+ V роздiли пасиву
К2= ---------------------------------------------------
Пiдсумок I роздiлу пасиву
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 0,01
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 0,01
Оптимальне значення менше 1,0
3. Коефiцiєнт фiнансової незалежностi (автономiї)
I роздiл пасиву балансу
К3= -----------------------------------
Всього за активами балансу
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 0,99
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 0,99
Оптимальне значення 0,25-0,5
4. Рентабельнiсть операцiйних витрат
чистий прибуток чи збиток (код рядку 220 чи 225 ф. 2 )}
К4= ------------------------------------------ х 100%
(код рядку 280 ф. 2)
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 1,88
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 0,40
5. Рентабельнiсть реалiзацiї
(чистий прибуток чи збиток (код рядку 220 чи 225 ф. 2)
К5= -------------------------------------х 100%
(рядок 35 ф.2))
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 1,83
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 0,41
6. Рентабельнiсть активiв
чистий прибуток/ збиток (код рядку 220 чи 225 ф. 2 )
К6= ----------------------------------х 100%
ф. 1 (ряд. 280 (гр. 3) + ряд. 280 (гр. 4)) / 2)
Значення на 31.12. 2010 р. (за 2010 р.) 0,63
Значення на 31.12. 2009 р. (за 2009 р.) 0,13
Оптимальне значення бiльше 0
З наведених даних вбачається, що в цiлому фiнансовий стан товариства був добрим та практично залишився без змiн порiвняно з 2007-2009 рр. Товариство працювало рентабельно. Данi фiнансової звiтностi об'єктивно вiдображають цей стан.
Протягом звiтного року не вiдбувалось дiй, якi могли суттєво вплинути на фiнанси-господарський стан та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв. Є пiдстави для висловлювання думки про можливiсть безупинного функцiонування товариства, як суб'єкта господарювання.
Незалежний аудитор, директор фiрми "Трансаудит" Бейгельзiмер М.Г.
(сертифiкат АПУ серiї А № 000501 вiд 29.10. 2004 р. строком дiї до 29.10. 2014 р.)
Дата складання висновку - 20.04.2011р. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
Основна продукцiя, яку виробляє ВАТ ОЗПК - запчастини до тракторiв.
Дiяльнiсть товариства не залежить вiд сезонних змiн.
Основними ринками збуту продукцiї товариства є Росiя, Узбекiстан, Бiлорусiя, Молдова, В'єтнам, Iспанiя.
Основнi клиєнти: ТОВ "Агропiєзу" (Молдова), ТОВ "Укрросбелзапчасть" (Бiлорусiя), ТОВ "Запчасть" (Росiя), ТОВ "Багатдеталь" (Узбекiстан).
На внутрiшнiй ринок продукцiя товариства реалiзується в незначному обсязi.
Потенцiйнi ризики представленi комерцiйними ризиками, фiнансовими ризиками, ризиками, пов'язаними з форс-мажорними обставинами.
Комерцiйнi ризики пов'язанi з реалiзацiєю продукцiї та послуг на товарному та споживчому ринках - зменшення розмiрiв i ємностi ринку, зниження платоспроможного попиту, поява нових конкурентiв, тощо.
Заходами по зниженню комерцiйних ризикiв є:
1) системне вивчення кон'юнктури ринку;
2) рацiональна цiнова полiтика;
3) реклама, тощо.
Фiнансовi ризики викликанi iнфляцiйними процесами, всеохоплюючою несплатою, коливанням курсiв основних валют, тощо. Вони можуть бути зниженi шляхом створення системи фiнансового менеджменту на пiдприємствi, роботi з дилерами i споживачами на умовах передплати, використаннi акредитивiв, тощо. Ризики, пов'язанi з форс-мажорними обставинами - це ризики, обумовленi непередбачуваними обставинами (стихiйнi лиха, змiна полiтичного курсу країни, страйк, тощо). Заходами по зниженню служить робота пiдприємства з достатнiм запасом фiнансової мiцностi.
Продукцiя товариства реалiзується на пiдставi укладених iз замовниками договорiв, а також через дiлерську сеть. Оплата в безготiвкому порядку. Продукцiя реалiзується iз 100% предоплатою.
Найголовнiшими конкурентами з основних видiв продукцiї, що виробляє ВАТ ОЗПК, є пiдприємства Росiйської Федерацiї:
- Ставропольський завод поршневих кiлець;
- Костромський завод поршневих кiлець.
А також пiдприємства Нiмеччини, Iндiї, Китая, Японiї.
Матерiали, якi використовуються в основному виробництвi- стальна лента та чавун. Стальна лента постачається з Росiї (м. Iжевськ), чавун - з України (м. Запорiжжя). Також стальна лента постачається ДП "ОЗПК-Днiпр".
В зв"язку iз вiдсутнiстю вiльних обiгових коштiв товариство немає можливостi впроваджувати новi технологiї та новi види продукцiї.Становище на ринку не є монопольним.
Невизначенiсть та нестабiльнiсть в економiцi, неготовнiсть багатьох клiєнтiв до довгострокових вiдносин не дають можливiсть планувати щось на довгострокову та середньострокову перспективу.
Постачальником матерiалiв, обсяг якого складає бiльш нiж 10% в загальному обсязi постачання, є пiдприємство з Росiї (м. Iжевськ). |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
За останнi п'ять рокiв товариством придбанi наступнi основнi засоби:
- 2005 р. на суму 979,2 тис. грн., у тому числi: будинки, споруди та передавальнi пристрої - 45,7 тис. грн.; машини та обладнання - 429,7 тис. грн.; iнструменти, прилади та iнвентар - 445,9 тис. грн.; iншi основнi засоби - 58,1 тис. грн.
- 2006 р. на суму 466,2 тис. грн., у тому числi: будинки, споруди та передавальнi пристрої - 11,9 тис. грн.; машини та обладнання - 332,8 тис. грн.; iнструменти, прилади та iнвентар - 71,9 тис. грн.; iншi основнi засоби - 49,6 тис. грн.
- 2007 р. на суму 216,0 тис. грн., у тому числi: машини та обладнання - 128,5 тис. грн.; iнструменти, прилади та iнвентар - 73,8 тис. грн.; iншi основнi засоби - 13,7 тис. грн.
Придбання основних засобiв здiйснювалося за рахунок власних коштiв.
- в 2008 роцi придбання основних засобiв не вiдбувалось.
- в 2009 р. товариством придбанi основнi засоби на суму 169 тис. грн., у тому числi: передавальнi пристрої на суму 12 тис. грн., машини та обладнання - 52 тис. грн., iнструменти та прилади - 58 тис. грн., iншi основнi- 47 тис. грн.
- в 2010 роцi товариством придбанi основнi засоби на суму 611,4 тис. грн., у тому числi: машини та обладнання - 240,5 тис. грн.; транспортнi засоби - 22,4 тис.грн.; iнструменти, прилади та iнвентар - 35,1 тис. грн.; iншi основнi засоби - 8,9 тис. грн.
За цей перiод вiдчужено основних засобiв:
- 2005 р. на суму 89,8 тис. грн., у тому числi: будинки, споруди та передавальнi пристрої - 3,9 тис. грн.; машини та обладнання - 66,5 тис. грн.; iнструменти, прилади та iнвентар - 11,6 тис. грн.; iншi основнi засоби - 7,8 тис. грн. В 2005 р. реалiзовано основних засобiв на суму 0,8 тис. грн., лiквiдовано на суму 89,0 тис. грн.
- 2006 р. на суму 513,3 тис. грн., у тому числi: будинки, споруди та передавальнi пристрої - 250,0 тис. грн.; машини та обладнання - 189,2 тис. грн.; iнструменти, прилади та iнвентар - 69,7 тис. грн.; iншi основнi засоби - 4,4 тис. грн. В 2006 р. реалiзовано основних засобiв на суму 325,8 тис. грн., лiквiдовано на суму 187,5 тис. грн.
- 2007 р. на суму 569,1 тис. грн., у тому числi: будинки, споруди та передавальнi пристрої - 483,3 тис. грн.; машини та обладнання - 73,6 тис. грн.; транспортнi засоби - 7,0 тис. грн., iнструменти, прилади та iнвентар - 1,5 тис. грн.; iншi основнi засоби - 3,7 тис. грн. В 2007 р. реалiзовано основних засобiв на суму 506,5 тис. грн., лiквiдовано на суму 62,7 тис. грн.
- 2008 р. на суму 1013 тис. грн., у тому числi: будинки, споруди та передавальнi пристрої - 655 тис. грн.,машини та обладнання - 226 тис. грн., iнструменти, прилади та iнвентар - 89 тис. грн., iншi основнi засоби - 43 тис. грн.
- в 2009р. вiдчужено основних засобiв на суму за первiсною вартiстю 235 тис. грн.: машини та обладнання на суму 180 тис. грн., iнструменти, прилади - 49 тис. грн. (списання та лiквiдацiя).
- в 2010 р. вiдчужено основних засобiв на загальну суму 219,1 тис.грн, у тому числi: лiквiдовано основних засобiв на суму 43,6; реалiзовано основних засобiв на суму 175,5 тис.грн.. По групам основних засобiв: будинки, споруди та передавальнi пристрої - реалiзовано на суму 108,3 тис. грн.,машини та обладнання - лiквiдовано на суму 22,8 тис.грн. та реалiзовано на суму 23,8 тис.грн.; транспортнi засоби - реалiзовано на суму 43416,67 тис.грн.,iнструменти, прилади та iнвентар - лiквiдовано на суму 5,5 тис. грн., iншi основнi засоби - лiквiдовано на суму 15,3 тис. грн. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Всi основнi засоби облiковуються на балансi товариства. Первiсна вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2010 р. складає 27575 тис. грн., знос - 20710 тис. грн., залишкова вартiсть - 6865 тис. грн.
У звiтному роцi пiдприємство виконало капiтальний ремонт основних засобiв на суму 24053,17 грн. Будь-яких значних правочинiв щодо основних засобiв товариства в звiтному роцi не вiдбувалось.
Орендованих основних засобiв в акцiонерному товариствi не значиться.
Основнi засоби емiтента знаходяться в задовiльному станi. Основнi засоби розташованi за адресою: м. Одеса, вул. Желябова, 4.
Iнформацiя про виробничi потужностi та ступiнь використання обладнання: виробничi потужностi складають 1330 одиниць, ступiнь використання обладнання - 78,7%.
Спосiб утримання активiв полягає в тому, що активи пiдприємства iнвентаризуються, їх вартiсть вiдображається в балансi пiдприємства.
Облiк руху основних засобiв Товариства ведеться згiдно Положення (стандарту) бухгалтерського облiку №7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 року, №92
Аналiтичний та синтетичний облiк основних засобiв Товариства ведеться вiдповiдно до вимог чинного законодавства України. Синтетичнi рахунки заведенi у вiдповiдностi до Iнструкцiї "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку" вiд 30.11.1999 року №291. Облiк основних засобiв ведеться на рахунку №10 "Основнi засоби".
Нарахування зносу по основним засобам проводиться за податковим методом.
Товариство користується основними засобами на наступних умовах: використання засобiв здiйснюється за їх цiльовим призначенням для здiйснення виробничої дiяльностi товариства.
Утримання активiв здiйснюється господарським способом. Iнформацiя щодо планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв, характер та причини таких планiв, суми видаткiв, в тому числi вже зроблених, опис методу фiнансування, прогнознi дати початку та закiнчення дiяльностi та очiкуване зростання виробничих потужностей пiсля її завершення - вiдсутнi.
Екологiчнi фактори не впливають на основнi засоби товариства. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
На фiнансово-господарську дiяльнiсть ВАТ ОЗПК негативно впливають:
- пiдвищення цiн на енергоносiї;
- нестабiльнiсть податкового законодавства;
- погiршення конкурентного клiмату;
- труднощi в технiчному переозброєннi пiдприємства через високий рiвень цiн на нове та вiдновлене обладнання. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
В звiтному роцi до товариства застосованi наступнi штрафнi санкцiї:
1. Сплачена пеня вiд 17.02.2010р. за порушення у сферi ЗЕД у сумi 16498,25 грн.;
2. Сплачений штраф вiд 07.07.2010р., нарахований ОТУ ДКЦПФР за порушення законодавства на ринку цiнних паперiв, у сумi 340 грн.;
3. Сплачений штраф вiд 14.10.2010р. до Пенсiйного Фонду України у сумi 17,05грн.. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Товариство фiнансує свою дiяльнiсть за рахунок власних коштiв. Робочий капiтал достатнiй i в цiлому вiдповiдає поточним потребам пiдприємства. За оцiнками фахiвцiв емiтента можливi шляхи покращення лiквiдностi полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї товарiв, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги пошуку резервiв зниження витрат та погашення поточних зобов'язань. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
На кiнець звiтного перiоду всi укладенi договори були виконанi. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
Стратегiя подальшої дiяльностi товариства визначатиметься черговими загальними зборами акцiонерiв. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
В звiтному перiодi товариство не спрямовувало грошовi кошти на дослiдження та розробки. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
1)ВАТ "Одеський завод поршневих кiлець" наданий позов до ДПI Малиновського району Одеської обл. щодо неправомiрностi накладення штрафних санкцiй в сумi 6538 грн. за порушення податкового законодавства. Позов наданий 10.06.2009 р. до Одеського Окружного Адмiнiстративного суду. У звiтному роцi рiшення не прийняте.
2) Позов ВАТ "ОЗПК "Одеський завод поршневих кiлець" наданий позов до ДПI Малиновського району вiд 01.12.2010р. про вiдмiну податкових повiдомлень-рiшень. На кiнець звiтного року рiшення не було прийняте.
3) Позов пенсiйного Фонду України до ВАТ "Одеський завод поршневих кiлець" вiд 08.07.2010р. про стягнення заборгованостi по вiдшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсiй, призначених на пiльгових умовах на суму 18694,23 грн.. На кiнець звiтного року позовна заява не розглядалася. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Iнформацiю, яка може бути iстотною для оцiнки фiнансового стану та результатiв дiяльностi товариства, потенцiйнi iнвестори можуть отримати в товариствi та сайтi ДКЦПФР - www.stockmarket.gov.ua |
|